Alzheimer ve Ozon Tedavisi

Alzheimer ve Ozon Tedavisi

Alzheimer, 50 yaşından sonra başlayan, yavaş seyreden ve kadınlarda daha fazla görülen bir bunama hastalığıdır. Yaşın ilerlemesi, yoğun çalışma hayatı, stres, uykusuzluk ve yorgunluk gibi etmenler, zihnimizi doğal olarak zayıflatır. Ancak bu durum hiçbir zaman günlük yaşantımızı çok etkilemez.

Alzheimer hastalığı en çok yakın zaman içinde öğrenilenlerin unutulması ve yeni şeylerin yeterince öğrenilememesi şeklinde çıkar.

Hastalarda genellikle yakınlarının ismini hatırlayamaz, günlük işlerini yapamaz. Alış veriş, el aletini kullanma, yemek yeme gibi işlerinde zorlanmaya başlar. Kelime bulmada, karar vermede güçlük çeker. Tarihleri hatırlayamaz. Evinin yolunu bulamaz. Ev eşyalarının yerini değiştirir. Pratik düşünemez. Hesaplama yapamaz. Ruh halinde ve davranışlarında değişiklikler olur. Çok çabuk sinirlenir ve ağlar.

Hastalığın sebep olan nedenler; Kadın olmak, ileri yaşta olmak, yüksek kolesterollü ve şeker hastası olmak, genetik yatkınlık, geçirilmiş beyin hasarları, beyin kan damarlarının tıkalı olması, vücuttaki toksin (zehir) maddeler, beyin antioksidan kapasitesinin azalması, depresyondur.

Hastalığın tedavisinde, tamamen iyileştiren bir tedavi bulunmamaktadır. Ancak hastalığının ilerleme hızı yavaşlatılabilmektedir. İlaçların yan etkisini de düşünmek lazım.

Ozon Tedavisinin Etkisi

Hastalığın ilerlemesinde beyinde toksinlerin artması gelmektedir. Sağlam bir beyinde antioksidan sistem çalışır ve toksinler birikmez. Fakat Alzheimer hastalarında bu sistem çalışmaz. Ozon tedavisi gören hastanın antioksidan sistemi çalışmaya başlar ve beyindeki tüm toksinlerin atılmasını sağlar.

Ozon tedavisi aynı zamanda kan damarların yapısı iyileştirerek, beyine yeteri kadar oksijen taşınmasını sağlar. Yapılan çalışmalarda ozon tedavisinin beyin damar yapısını %50-%100 arasında iyileştirdiği bilinmektedir. Ozon tedavisi kolesterolü de düşürerek Alzheimer hastalığının diğer bir riskini de azaltmaktadır.

Ozon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendirdiği için bu hastaların enfeksiyonlara karşı direncini de artırmaktadır.

60 Alzheimer hastası ile yapılan çalışmada ozon tedavi alanların %76 belirgin iyileşme olduğu, tedaviden 6 ay sonra ki kontrollerinde %57 hala iyilik hallerini koruduğu görülmüştür. Ozon tedavisi almayanlarda durumlarında iyileşme görülmemiştir.

Başka bir 30 kişilik hasta grubunda ise ozon tedavisi görenleri %70 belirgin iyileşme görülmüş,%23 ise herhangi bir değişiklik olmamış, %7 ise klinik durum ilerlemiştir.

Bilgi ve Randevu Alınız

Lütfen formu doldurunuz… Sizinle iletişime geçebilmemiz için mutlaka telefon numaranızı ekleyiniz.