Kulak Çınlaması

Kulak Çınlaması

Kulak çınlaması; Dışarıdan hiçbir müdahale olmadan ses duyulmasına denir. Kulak çınlaması 2 ayrılır. Başkaları tarafınca duyulan çınlama ve sadece hastanın kendisi tarafınca duyulan çınlama. Kulak çınlamasının birçok nedeni vardır.

Bu nedenlerden bir kısmı, kulak kiri, enfeksiyon, kulak zarında delinme, orta kulakta sıvı birikmesi, orta kulaktaki kemiklerin eklem yerlerinin sertleşmesi, alerji, yüksek/düşük tansiyon, tümör, şeker hastalığı, baş ve boyun bölgesine gelen darbeler, bazı ilaçlar, gürültü, çene eklemi problemleri, baş ve boyun bölgesindeki damar hastalıkları, menier hastalığıdır.

Kulak çınlaması geceleri sessiz ortamlarda daha belirgin olur. Hastayı geceleri daha çok rahatsız eder. Kulak çınlaması genellikle işitme kaybı ile birlikte olur. Bu tür hastalar öncelik mutlaka Kulak Burun Boğaz doktoruna mutlaka muayene olmalıdır. Hekimin önerdiği tedaviye rağmen sonuç alınamayabilir.

Ozon tedavisi uygulanan hasta ilk seanstan itibaren kulak çınlamasında ciddi gerileme olur.Tedavi devam edildikçe hasta çok büyük fayda görür.

Ayrıca ani işitme kayıplarında, dış ve orta kulak iltihaplarında, özellikle kronikleşmiş olanlarında ozon tedavisi ile hasta çok büyük yarar görür.

Bilgi ve Randevu Alınız

Lütfen formu doldurunuz… Sizinle iletişime geçebilmemiz için mutlaka telefon numaranızı ekleyiniz.